Sigaranın bıraktığı acı ama çekici o tat gibi, gitsin isterken tekrar tekrar ona sarılmak gibi, müzik listendeki hiç dinlemediğin halde silemediğin o şarkı gibi, bakmaktan usandığın halde hep açıp açıp seyrettiğin o fotoğraf gibi….

Bazı şeyler bitmez. Bitmesi gerekir lakin öyle kök salmıştır ki gitmez. Kopmaz. Sanki senden bir parçaymış gibi bütünleşir öylece. Ayırmaya çalıştıkça bir çığlık kopar en derinden. Bilirsin çünkü bir şey vardır orada. Hissedersin. En masum yerindir, belki çocukluğundur, kalbini titretendir, en sevdiğin sestir, köyünü hatırlatan tezek kokusudur, küçükken abinin arkasından koşarken giydiğin ayakkabıdır belki de… Bilirsin her ne kadar silmek istesende sana, her şeyine dokunan bir şey vardır orada… Bazen nefes alamazsın. Yanındadır dokunamazsın. O an sadece o şarkıyı dinlemek istersin lakin bu seferde bulamazsın… İçinde yağmalanan bir şeyler var farkındayım.
Birazsın çoğu şeyden.
Gitmekle kalmak arasındasın o boğucu eşikte…

Gözlerin var sonra.
Baştan sona her şeyi söyleyen gözlerin.
Baktıkça eriyen,
baktıkça eriten…

Bir kere kapanmıştır o kapı yüzünüze. Kalbiniz kararmıştır sonra. Acı verdiğini bilirsiniz. Zarar gördüğünüzü bilirsiniz. Lakin gidilmez. Bir adım dahi atılamaz…
Herc ü merc…
Dağılmak,
dağıtmak…
Fazla etkiliyor bu kelime beni. Öğrendiğim günden beri beynimin bir yerlerinden dürtüklüyor fikriyatımı. Farklı bir ahengi var ve aynı zamanda mükemmel bir anlamı.
Sahi hangimiz dağınık değiliz?
Hangimiz düpedüzgün yerleşiğiz bir yerde?
Bir karede,
bir listede,
bir kalpte,
bir evde,
okulda…
Anlatmak istediğin herhangi bir yerde… Durup düşünüyorum sadece. Sonra hiçbir düşüncemin bile yerleşik olmadığını görüyorum. Yerleşik diye bildiklerimi irdelediğimde ise aslında benim yerleştiremediğimi görüyorum. Hangi acı baki hangi duygu geçici bilmiyorum…
Dağınık…
En başta da yazdım ya herhangi bir şarkı gibi, ne silmeye kıyabiliyorum ne de kalmasına gönlüm razı…
Bazen bir insan,
bazen bir eşya,
bazen bir düşünce,
bazen en çok da ben…

(beatkusagi.com)

Söyleyecekleriniz vardır... (Var mı?)

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmişlerdir.