Üzerinden ne kadar geçtiğini anımsayamadığım bir zaman düzleminde arınmaya en yakın duyguyu yaşadığımı anımsıyorum. Şehrin ortasında sokak lambalarının cılız ışığının aydınlattığı bir ara sokaktaydık. Hayatları boyunca birbirlerine hiç dokunmamış ruhlarımız zihinlerimizin karanlık dehlizlerinde kaybolmuştu. Belki de bir daha hiç bir zaman enerjisi bu kadar yüksek bir tinsel dokunuş yaşamayacaktık. Çünkü açtık. Deneyimlerimizin kirlettiği ruhumuzu arındırmaya, saniyelerin hareket işlevi gördüğü bataklıklarımızdan çekip kurtarılmaya muhtaçtık. Ve zihinlerimiz bedenlerimize komut vererek bulduğu en mantıklı çözümü hayatlarımıza işliyordu.

Ne kadar yıkansam da vücudumdan çıkmayan, ruhumdan tenimin bütün gözeneklerine geçmiş kirlilikten aniden başlayan yağmurun altında arındığımı hissediyordum. Ama hayatım gibi bu da bir yanılsamadan ibaretti. Dayandığım soğuk duvar gerçekliğimin sırtımdan başlayıp bütün noktalarıma işlemesine neden oluyordu. O an anladım. Bataklık teoremine o kadar inanmıştım ki artık zihnim onu yaşamsal bir kod olarak kabul ediyor ve işleyişini ona göre sürdürüyordu. zamandan sonra bir kurtuluş noktası aramayı bıraktım. Sancılarımı sonlandıracağını ya da en azından azaltacağını umduğum şeylerin kısa süreli duraksamalar yaratmaktan başka bir işlevi yoktu.Ve kariyerist düzlemde bulunduğum üretimler ya da duygusal bağlılıktan doğan düşünceler yaşamda bir çıkış kapısı aralamaktan çok zihnimi yozlaştırıyordu.

Şimdilerde ise yine bir sokak lambasının altında zamanın tahtalarını çürüttüğü bir salıncaktayım. Salıncakta sallandıkça geçmişimin ve geleceğimin varoldukları zaman düzlemlerinden kopup zihnimin içine doğru süzüldüklerini hissedebiliyorum. Yerdeki çimler gibi onlar da ayağımın altından kayıp gidiyorlar. Salıncağın tepesinde tüm yaşamsal fonksiyonlarım durmak için mücadele verirken zihnim iplere tutunmaya çalışıyor.

Şu an belki de zihinsel ve bedensel yok oluşa en yakın zamandayım. Yapabileceğim hiçbir hareketin mantıksal düzlemde bir açıklaması olmayacak. Fakat bu zihinsel ve bedensel yok oluşa en yakın noktada, salıncağın tepesinde, kozasından yeni çıkan bir kelebeğin hayatımda kelebek etkisi başlatmasını ve başka bir düzlemde bunu fark etmeyi bekleyeceğim.

(beatkusagi.com)

Söyleyecekleriniz vardır... (Var mı?)

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmişlerdir.